title
title
title
על מערכת החינוך לגיל הרך...מערכת החינוך לגיל הרך בצובה נותנת שירותיה לילדי צובה ולילדי הסביבה, במטרה לתת לילדים את החינוך והטיפול הטוב ביותר על פי אורח חיינו והשקפתנו החינוכית.

 

במערכת זו אנו שואפים להעניק לילד את מרב המשאבים שיאפשרו לו לצמוח מבחינה קוגניטיבית, חברתית ורגשית. וכל זאת באווירה נינוחה בסביבה תומכת ויציבה, הילדים גדלים בסביבה המוכרת להם, עם חיי חברה ותרבות המיוחדים לחברה הקיבוצית.

במערכת החינוך בצובה מונהגת שיטת "זרימת הפעילות". עקרונות גישה זו נותנים ביטוי ליוזמות של הילד ולבחירותיו ומעודדים אותן. גישה זו בנויה על מעורבות חינוכית של הצוות החינוכי בפעילויות השונות של הילדים, זאת אומרת שפעמים רבות הגננת/ מטפלת היא שותפה  מלאה במשחק או ביצירה, ולא רק צופה מין הצד.


הטיול  לטיול מרכיב חשוב בסדר היום. הילדים יוצאים לטיולים בסביבה הקרובה שלנו. הילדים יוצרים קשר עם החברים החיים עמנו, בעלי מקצוע ומקומות העבודה השונים, היחודיים לחיי הקיבוץ.   

בטיול, מפתחים הילדים את הכישורים המוטוריים הגסים ומחדדים את החושים, מתוודעים למשמעות של עונות השנה, המתחברים באופן טיבעי לפעילויות הנקשרות מכך לחגים ומועדים.

במסגרת הטיולים אנחנו קופצים לקיפצובה מידי פעם, ובקייץ רוחצים בבריכה ( שוב תלוי בגיל הילדים).

 

חצר הגרוטאות  חצר הגרוטאות ייחודית לגן הקיבוצי, לצד המתקנים לפעילות מוטורית, ישנה בכל חצר פינה ובה חומרים וחפצים שהובאו מעולמם של המבוגרים, מהטיול המשותף בחצר הקיבוץ, וכן חפצים שהובאו לאחר מיון והתאמה של הגננת. דרך המשחק וההתנסות בחפצים אלה הילד מפתח דמיון ויצירתיות במחשבה, לומד מושגים, מפתח קשרים חברתיים וכן כישורים מוטוריים.

בבתי הילדים ובגנים תמצאו יותר מטפלות מהמקובל בעיר, דבר המאפשר יותר תשומת לב אישית לכל ילד וילד. בראש כל בית עומדת גננת/ מטפלת מובילה בעלת הכשרה, אשר תפקידה לרכז ולהדריך את הצוות שאיתו היא עובדת. אליה גם ניתן לפנות בבעיות ושאלות לגבי הקורה בגן,


לרשות הצוותים החינוכיים עומד מערך הדרכה ותמיכה הכולל:

  •  מדריכה פדגוגית.
  • פסיכולגית- לליווי מקרים בה נדרשת תצפית מיוחדת
  • פסיכולגית- מהמועצה לילדי הגנים.

 

הילדים מקבלים העשרה בתחום המוסיקה התנועה על ידי מורות מוסמכות לנושאים השונים.

בחגי ישראל ובמסורת עם דגשים קיבוציים של הקשר לארץ ולאדמה.

בחודשי הקייץ משתתפים ילדי הגנים (נרקיס וכלנית) בשיעורי שחיה בבריכה בצובה, השיעורים מעוברים על ידי מורים מוסמכים , והשתתפות בהם כרוכה בתשלום נוסף.


תזונה:

במשך היום הילדים מקבלים:

ארוחת בוקר- הכוללת ירקות, גבינות, ביצים, טונה, דגני בוקר, ולחם.

ארוחת עשר- הכוללת פירות העונה.

ארוחת צהרים- ארוחה בשרית- מנה של עוף, בשר או דג בתוספת של אורז, אטריות או תפוחי אדמה, ירק חם, וסלטים שונים. האוכל מובא מהמטבח הקיבוצי (לתשומת ליבכם: המטבח הכללי בצובה כשר, אולם אין הפרדת כלים בבתי הילדים).

ארוחת ארבע- הכוללת שתיה קרה, פרי, כריך ועוד...

 מערכת הגיל הרך מנוהלת בעזרת צוות הגננות בליווי של יועצת פדגוגית.

בקיבוץ, להבדיל מגן הורים שחלקכם מכירים, הצוות החינוכי מופקד על ההחלטות החינוכיות השונות, כגון, בחירת צוות העובדים וניידותם מבית לבית, שיבוץ הילדים בגנים, אורחות חיים, שיטת הטיפול, ודרך החינוך.

 אנחנו שמחים ופתוחים לשמוע את דעתכם בנושאים השונים אולם ההחלטות יתקבלו בראש וראשונה לפי טובת הילד על פי קריטריונים פסיכולוגיים ופדגוגים.ליצירת קשר- פרטים והרשמהמנהלת גיל הרך:

דורון: 054-3044772

מייל: gilrachtz@gmail.com

           

גלריית תמונות